Twórczość naszych studentów


Jolanta Błaszczuk o kaligrafiiIlustracje Patrycji Sowińskiej

Patrycja Sowińska, studentka Humanistyki cyfrowej, absolwentka Edytorstwa. Obecnie próbuje swoich sił w ilustracji i grafice.

Prace graficzne Emilii Domańskiej

Nazywam się Emilia Domańska, jestem studentką drugiego roku studiów magisterskich na kierunku Humanistyka Cyfrowa. Ukończyłam również studia licencjackie z Edytorstwa na KUL-u. W tym momencie zajmuję się pracą magisterską na temat motywu miniaturyzacji w wybranych tekstach kultury.

Mam doświadczenie w grafice komputerowej i projektowaniu okładek do audiobooków i książek. Interesuję się typografią i składem, a trzymanie pięknej książki w ręku sprawia mi dużą przyjemność. Wiąże się z tym zamiłowanie do samego czytania. Lubię również rysowanie i tworzenie rzeczy własnymi rękami – robótki na drutach i szydełku, haft, własnoręczne zszywanie i wykończenie notesów własnego projektu. Razem z mężem należę do kręgu Domowego Kościoła.Tatuaże i malunki z henny autorstwa Agnieszki Pylak

Henna Lublin (profil na Facebooku)

Hej! Z tej strony Agnieszka – studentka I roku Humanistyki Cyfrowej i wielbicielka tymczasowego ozdabiania ciała henną i jaguą. Nad rozwijaniem mojej pasji, którą dzisiaj się z Wami dzielę, pracuję już 9-ty rok. Od kilku lat maluję wzory dla mieszkańców Lublina jako @Tatuaż Artystyczny Henna Lublin, jak również uwielbiam tworzyć nowe wzory dla samej siebie i dumnie nosić te magiczne, naturalne barwniki na własnej skórze.

Czym jest henna i jagua?

Oba barwniki są pochodzenia roślinnego – henna naturalna ma kolor brązowy i pozyskiwana jest ze zmielonych liści Lawsonii Inermis, zaś jagua (ciemny granat) to sok z owoców o nazwie Genipa Americana. Oba barwniki są w pełni bezpieczne dla skóry i barwią naskórek na okres ok. 14 dni. Barwniki te po nałożeniu na skórę mają właściwości zdrowotne – nawilżają ją i są naturalnymi filtrami UV. Malowanie henną i jaguą  to również krótka sesja aromaterapii – zawarte w nich olejki, lawendowy i eukaliptusowy, działają kojąco na ból głowy i odprężają.

Jakie wzory najczęściej maluję?

Najczęściej wybierane wzory to te realistyczne i cieniowane, traktowane jako próba przed tatuażem na stałe. Jagua świetnie sprawdza się do tego typu wzorów, jej ciemnogranatowy kolor pozwala przetestować wymarzony wzór na własnej skórze, na 14 dni, bez zobowiązań 😀

Maluję również tradycyjne wzory mehendi, które zazwyczaj traktowane są jako piękna ozdoba i swoisty zamiennik biżuterii. Najpopularniejsze style w mehendi to styl indyjski (zawijaski, dużo zawijasków), arabski (drobne kwiaty i różyczki) oraz marokański (elementy geometryczne). Kultury te posiadają najdłuższą tradycję hennowania i wytworzyły własne, tradycyjne wzory. Hennę i jaguę wykorzystuję również do tworzenia wzorów własnych w stylu nowoczesnym czy biżuteryjnym.

Najbardziej w hennie lubię to, że pozwala poczuć się lepiej we własnej skórze i pozwala nam zmieniać wizerunek bez żadnych konsekwencji. Co dwa tygodnie możemy miec zupełnie nowy wzór w tym samym miejscu, dzięki czemu codzienność staje się bardziej kolorowa i ciekawa. Polecam hennowe wzory wszystkim tym, którzy cenią sobie indywidualność i lubią wyróżniać się z tłumu 🙂

Wybrane wiersze Artura Kowalskiego
oraz jego twórczość poetycka w serwisie Instagram

Screen z profilu _thelongestjourney_
Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab


Teksty publicystyczne Jacka Szablińskiego
Blog “GRAJdoł humanistyczny”

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab